Wiele osób myśli, że to cukier, ale ja wierzę, że ten związek jest znacznie gorszy. Jeśli spożywasz więcej niż 5 gramów dziennie, znacząco wzrasta ryzyko chorób przewlekłych, takich jak otyłość, choroby serca i nowotwory. Jest w większości dostepnych produktów spożywczych, a zwłaszcza w siedmiu niżej wymienionych.


W jaki sposób spanie na boku może chronić przed chorobą Alzheimera?

Badania wykazały, że spanie w tej pozycji może pomóc chronić mózg przed nieprawidłowo sfałdowanymi białkami, charakterystycznymi dla chorób neurodegeneracyjnych.


Dziki łosoś alaskański to bomba odżywcza

Trwające 16 lat badanie obejmujące amerykańskich seniorów w wieku co najmniej 70 lat wykazało, że osoby, które spożywały tłuste ryby, miały o 27% mniejsze ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny, o 40% mniejsze ryzyko zgonu z powodu choroby wieńcowej i o 48% mniejsze ryzyko zgonu z powodu arytmii. Jednak należy uważać na częsty błąd, który może zniwelować te korzyści.


Oświadczenie: Cała zawartość tej strony opiera się na opiniach dr. Mercoli, chyba że zaznaczono inaczej. Poszczególne artykuły są oparte na opiniach autora, który zachowuje prawa autorskie. Informacje zawarte na tej stronie nie mają na celu zastąpienia wizyty u wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia i nie stanowią porady medycznej. Celem jest dzielenie się wiedzą i informacjami z badań oraz doświadczeń dr. Mercoli i jego społeczności. Dr. Mercola zachęca czytelników do podejmowania własnych decyzji dotyczących zdrowia na podstawie badań oraz do współpracy z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

*Informacje zawarte na stronie nie zostały ocenione przez Agencję Żywności i Leków Produkty nie są przeznaczone do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.