W SKRÓCIE

  • Szanowny brytyjski kardiolog, dr Aseem Malhotra, wezwał premiera Rishi Sunaka do wstrzymania szczepień szczepionkami mRNA przeciw COVID-19 w świetle danych „o działaniach niepożądanych, które niszczą jednostki i rodziny”.
  • Spędził dziewięć miesięcy analizując badania, na podstawie czego stwierdził, że program polegający na podawaniu ludziom eksperymentalnych szczepionek powinien zostać natychmiast zawieszony i od tego czasu dołączył do rosnącej grupy badaczy, naukowców i lekarzy, którzy nie podążają za głównym nurtem narracji szczepieniach przeciw COVID-19.
  • Dr Malhotra przeanalizował dane we współpracy z przewodniczącym Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycznego (BMA). Pod koniec rozmowy przewodniczący BMA skomentował: „Nie sądzę, aby ktokolwiek krytycznie ocenił dane tak dobrze, jak dr Malhotra. Większość osób uzyskuje informacje o szczepionkach z BBC”.
  • Pomimo dużej liczby osób, które otrzymały szczepionkę, liczba zgonów nadal rośnie; dane z Wielkiej Brytanii pokazują, że około 80% wszystkich hospitalizacji i zgonów dotyczyło osób zaszczepionych.
  • W 2021 r. zaobserwowano wzrost liczby zgonów z innej przyczyny niż COVID, przy czym wiele z nich było spowodowanych chorobami serca, co jest znanym działaniem niepożądanym szczepionki mRNA.

Według dr. Mercoli

Szanowny brytyjski kardiolog, dr Aseem Malhotra, wezwał premiera Rishi Sunaka do wstrzymania szczepień szczepionkami mRNA przeciw COVID-19 w świetle danych „o działaniach niepożądanych, które niszczą jednostki i rodziny”.

Pomimo wysiłków podejmowanych przez CDC i FDA w celu zminimalizowania danych gromadzonych przez te agencje za pośrednictwem systemu zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepionek (VAERS), liczba działań niepożądanych szczepionek przeciw COVID-19 nadal rośnie. Do 9 grudnia 2022 r. zarejestrowano 32 828 zgonów, 61 065 chorób prowadzących do niepełnosprawności i 35 828 przypadków zapalenia mięśnia sercowego.

Liczby te są również prawdopodobnie niższe niż rzeczywiste wyrządzone szkody. Według artykułu autorstwa badaczy z Columbia University, „między lutym a sierpniem 2021 r. w USA zarejestrowano od 146 000 do 187 000 zgonów związanych ze szczepionkami”.

Temat szczepionek zawsze budził kontrowersje, ale podczas pandemii COVID-19 osiągnął szczyt, kiedy wypowiadanie się przeciwko nim, a nawet kwestionowanie ich bezpieczeństwa i skuteczności stało się napiętnowane. Dr Malhotra przeanalizował dostępne dane.

„Oni (politycy i media) mogą próbować zamknąć nam oczy, ale my to widzimy, a cisza jest ogłuszająca” – napisał na Twitterze. „Należy JAK NAJSZYBCIEJ wstrzymać szczepienia”.

Najbardziej wpływowy brytyjski kardiolog mówi „Stop!”

Do lipca 2021 roku dr Malhotra był zdeklarowanym zwolennikiem szczepionek mRNA przeciw COVID-19. Zaczął jednak dokładnie analizować dane po śmierci swojego 73-letniego ojca.

Spędził dziewięć miesięcy analizując wyniki badań, na podstawie czego stwierdził, że program szczepień polegający na podawaniu ludziom eksperymentalnych szczepionek mRNA powinien zostać natychmiast wstrzymany i od tego czasu dołączył do rosnącej grupy badaczy, naukowców i lekarzy, którzy nie podążają za głównym nurtem narracji o szczepieniach przeciw COVID-19.

Podczas wywiadu dla Epoch TV dr Malhotra zauważył, że „praktyka medyczna oparta na dowodach” powinna być domyślną formą opieki medycznej, ale zniknęła wraz z wprowadzeniem na rynek szczepionek przeciw COVID-19. Po krytycznej analizie danych dotyczących szczepionek mRNA przeciwko COVID-19 uważa, że skuteczność tej technologii jest „bardzo, bardzo słaba” w porównaniu z tradycyjnymi szczepionkami. Ponadto szczepionki mRNA są nie tylko nieskuteczne, ale „mają wiele poważnych działań niepożądanych”.

Na początku pandemii dr Malhotra przyjął dwie dawki szczepionki Pfizer. Udzielił wywiadu dla Good Morning Britain, aby wspomóc walkę z obawami dotyczącymi szczepionek. Podzielił się niewielką ilością informacji, które posiadał w tamtym czasie, które - jak później się dowiedział - były błędne. Po miesiącach analizy dowodów tak mówi o obecnym programie szczepień:

„Mówimy o jednej z najsłabiej skutecznych interwencji farmakologicznych w historii medycyny, z najgorszym profilem bezpieczeństwa, który jest najbardziej lukratywny i opłacalny. A kiedy próbujesz połączyć kropki razem, obraz, który się maluje, jest wyjątkowo brzydki. Prawdziwy akt oskarżenia wobec całego naszego systemu opieki zdrowotnej”.

Dr Malhotra zauważył, że aby zapobiec jednemu zgonowi z powodu COVID-19 u osób w wieku powyżej 80 lat, 230 osób musi zostać zaszczepionych. Natomiast, aby zapobiec jednemu zgonowi z powodu COVID-19 u osób w wieku od 70 do 80 lat, 520 osób musi zostać zaszczepionych. W przypadku osób w wieku poniżej 70 lat tysiące osób muszą przyjąć szczepionkę, aby zapobiec śmierci tylko jednej osoby.

W przypadku osób po 50 roku życia, aby zapobiec jednemu zgonowi z powodu COVID-19, 2000 osób musi otrzymać szczepionkę. Jednak na każde 800 osób, które otrzymają szczepionkę, jedna doświadcza ciężkiego zdarzenia niepożądanego, w tym niepełnosprawności. Następnie dr Malhotra ocenił dane firm farmaceutycznych, które doprowadziły do zarejestrowania szczepionek mRNA.

„Wiemy teraz, że randomizowane badania kliniczne, które doprowadziły do zarejestrowania szczepionki przez organy regulacyjne, ujawniły, że istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia ciężkiego zdarzenia niepożądanego po szczepionce niż w przypadku hospitalizacji z powodu COVID-19”.

Na podstawie danych, które zostały zebrane od czasu wprowadzenia programu szczepień przeciwko COVID-19, dr Malhotra wnioskuje, że „ryzyko działań niepożądanych szczepionki pozostaje na stałym poziomie, a ryzyko COVID spada”. W normalnych okolicznościach naukowcy i eksperci ds. zdrowia publicznego nie debatowaliby nad tym programem szczepień, „zostałby wycofany dawno temu”.

Różne punkty widzenia

Przemawiając 14 listopada 2022 r. w Friend's House, dr Malhotra opisał niektóre efekty psychologiczne obserwowane w ciągu ostatnich trzech lat, które wywołały podziały i dyskusje dotyczące pandemii i szczepionek mRNA.

Jego pierwszą uwagą było to, że strach jest zjawiskiem psychologicznym, które może hamować naszą zdolność do krytycznego myślenia. Jest to kluczowe dla zrozumienia problemu, ponieważ ta emocja została wykorzystana przez media i agencje w celu kontrolowania zachowania ludzi. Dr Malhotra zauważa, że na początku pandemii większość świata ogarnął rodzaj strachu, jakiego nigdy nie doświadczyliśmy za naszego życia.

Drugim powodem, dla którego wiele osób ma tak różne poglądy na temat pandemii i szczepień, jest „przymykanie oczu na prawdę, aby czuć się bezpiecznie, uniknąć konfliktów, zmniejszyć niepokój i chronić prestiż lub, w niektórych przypadkach, delikatne ego”.

Zauważa, że właściwe informacje były rozpowszechniane we właściwy sposób i odbywało się to w sposób wyrażający współczucie dla ludzi, którzy zmagali się z ciężarem strachu. Następnie zacytował nieżyjącego już Stephena Hawkinga, który stwierdził: „Największym wrogiem wiedzy nie jest ignorancja; jest nim iluzja wiedzy”.

Dr Malhotra argumentuje, że kiedy w 1948 r. utworzono brytyjską Narodową Służbę Zdrowia (NHS), zrobiono to w celu stworzenia bezpłatnej opieki zdrowotnej w miejscu, w którym jest potrzebna. Uważa jednak, że wiele osób zapomniało, że NHS został stworzony również po to, aby zapewnić ludziom najlepszą możliwą opiekę.

Opisuje Johna Ioannidisa, profesora medycyny na Uniwersytecie Stanforda, jako Stephena Hawkinga medycyny. Zgadza się z oceną  prof. Ioannidisa, że dezinformacja medyczna wynika z niezrozumienia opublikowanych badań przez pracowników służby zdrowia i małej wiarygodności badań, co przekłada się na decyzje pacjentów.

Dr Malhotra cytuje prof. Ioannidisa, mówiąc: „ignorowanie tego problemu nawet na najwyższych szczeblach przywództwa akademickiego i klinicznego jest głębokie”.

Po spędzeniu miesięcy na przeglądaniu danych, dr Malhotra rozmawiał o wynikach tej analizy z przewodniczącym Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycznego (BMA). Na koniec rozmowy dr Malhotra podzielił się komentarzem przewodniczącego BMA:

„…powiedział, że ze wszystkich osób, z którymi rozmawiał na kierowniczych stanowiskach medycznych, a wiedz, że w rozmowie uczestniczył również konsultant krajowy, nikt tak dokładnie i krytycznie nie ocenił danych. Większość osób uzyskuje informacje na temat szczepionek z BBC”.

Pomimo szczepień liczba zgonów wciąż rośnie

Pomimo dużej liczby osób, które przyjęły szczepionkę, liczba zgonów nadal rośnie. Dane z Wielkiej Brytanii pokazują, że nastąpił wzrost liczby zgonów z powodu chorób niezwiązanych z COVID-19, a ponadto 9 na 10 zgonów związanych z COVID-19 dotyczyło osób w pełni zaszczepionych.

The Expose poinformował o tym w marcu 2022 r., zauważając, że podczas gdy większość ludzi była skupiona na inwazji Rosji na Ukrainę, rząd Wielkiej Brytanii po cichu opublikował raport na temat szczepień, z którego wynika, że około 80% do 90% wszystkich przypadków hospitalizacji i zgonów dotyczyło osób zaszczepionych.

W sumie liczba przypadków COVID-19 w Anglii od 24 stycznia 2022 r. do 20 lutego 2022 r. wyniosła 404 030 wśród osób nieszczepionych i 1 086 434 wśród osób, które otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki. Wydaje się, że na małych obszarach geograficznych dane z USA są podobne. Jednak surowe liczby zebrane przez CDC są inne, ponieważ w kwietniu 2022 r. CDC zdefiniowało osoby w pełni zaszczepione jako osoby będące minimum dwa tygodnie po przyjęciu ostatniej dawki.

Do września 2022 r. CDC zmieniło definicję na „Jesteś na bieżąco ze szczepieniem przeciwko COVID-19, jeśli ukończyłeś podstawową serię szczepionek przeciwko COVID-19 i otrzymałeś najnowszą dawkę przypominającą zalecaną przez CDC”.

Nie wszyscy, którzy są w pełni zaszczepieni, są identyfikowani przy przyjęciu do szpitala, więc analiza danych z USA jest trudna, jeśli nie niemożliwa. Prawdopodobnie bezpiecznie jest założyć, że osoba zidentyfikowana jako w pełni zaszczepiona spełniła standard CDC i że grupa nieszczepiona prawdopodobnie zawiera osoby, które nie są dwa tygodnie po szczepieniu podstawowym lub które są w pełni zaszczepione, ale nie zostały zidentyfikowane przy przyjęciu do szpitala. Należy zadać sobie pytanie, czy ten statystyczny chaos jest zamierzony.

Oprócz danych pokazujących, że szczepienia nie są skuteczne, rośnie również ogólna liczba zgonów z powodu chorób innych niż COVID-19. W listopadzie 2021 inżynier oprogramowania z Doliny Krzemowej Ben M. ujawnił dane na Twitterze, które pokazały, że w okresie 13 tygodni około 107 700 seniorów zmarło powyżej normalnego wskaźnika, pomimo 98,7% wskaźnika szczepień. Cztery dni wcześniej ujawnił dane CDC dotyczące nadmiernej liczby zgonów w Vermont:

„Do 1 czerwca 2021 r. w Vermont zaszczepiono 71% całej populacji. To 83% dorosłej populacji, ale teraz odnotowuje się największą liczbę zgonów od czasu pandemii!”

W listopadzie 2021 r. w Wielkiej Brytanii opublikowano dano również wskazujące na wzrost liczby zgonów w porównaniu z tym samym okresem między 2015 a 2019 rokiem. Dodatkowo zgony z przyczyny innej niż COVID-19 w Wielkiej Brytanii były wyższe niż średnia tygodniowa z pięciu lat poprzedzających pandemię. Wiele z tych dodatkowych zgonów było wynikiem chorób serca i udarów mózgu.

Ta informacja jest szczególnie niepokojąca, ponieważ naukowcy odkryli, że szczepionki mRNA firm Pfizer i Moderna radykalnie zwiększają ryzyko zakrzepicy, kardiomiopatii i innych zdarzeń naczyniowych. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Circulationi pierwotnie wykazało, że:

„… szczepionki mRNA radykalnie zwiększają stan zapalny śródbłonka i naciekania mięśnia sercowego przez limfocyty T, co może wyjaśniać zwiększoną liczbę przypadków zakrzepicy, kardiomiopatii i innych zdarzeń naczyniowych po szczepieniu”.

Jednak później zmieniono ten zapis na:

„… szczepionki mRNA liczbowo zwiększały (nie badano istotności statystycznej) poziom IL-16, Fas i HGF - markery zapalenia śródbłonka i naciekania mięśnia sercowego przez limfocyty T - w populacji pacjentów otrzymujących szczepionki mRNA w kolejnych seriach badania bez grupy kontrolnej”.

Dwa światopoglądy - jeden jest bardzo, bardzo błędny

W segmencie GBN z 17k grudnia 2022 r. Neil Oliver, brytyjski prezenter telewizyjny, archeolog, historyk i autor, zacytował amerykańskiego naukowca Carla Sagana, który promował „agresywny, entuzjastyczny sceptycyzm w stosunku do nauki, ponieważ w ten sposób idziemy naprzód, pozostając zawsze otwartym na nowe pomysły. Sceptycyzm jest na porządku dziennym”.

Miał oczywiście na myśli fenomenalne różnice w opiniach dotyczących pandemii COVID-19 i szczepionek mRNA. Jako przykład podał kilkuminutowe przemówienie Andrew Bridgena w Izbie Gmin, które zdaniem Olivera powinno znaleźć się w „Wielkiej Księdze Historii”.

Bridgen wezwał do całkowitego zawieszenia programu szczepień z powodu „jasnych i solidnych danych dotyczących istotnych działań niepożądanych i niewielkich bieżących korzyści”. Bridgen odniósł się do badań przeprowadzonych przez dr Malhotrę, który opisał wprowadzenie szczepionki firmy Pfizer jako „być może największą pomyłkę nauk medycznych, atak na demokrację, szkodę dla zdrowia populacji i erozję zaufania do medycyny”.

Bridgen odniósł się również do pół miliona doniesień o ciężkich działaniach niepożądanych i przypadku dziennikarza z dużego serwisu informacyjnego, który boi się zgłosić to, co widział, bo inaczej straciłby pracę. Mówił o ponownej analizie danych szczepionki mRNA firmy Pfizer, która została opublikowana w recenzowanym czasopiśmie, wykazując, że na każde 800 podań szczepionki występuje jedno ciężkie działanie niepożądane oraz o wcześniejszych przypadkach wycofania z rynku innych produktów leczniczych, które miały znacznie mniejszą liczbę działań niepożądanych.

Bridgen doszedł do wniosku, że poświęciliśmy zbyt wielu obywateli „na ołtarzu ignorancji i nieskrępowanej korporacyjnej chciwości”. Za nim podążała Maria Caulfield, podsekretarz stanu w Departamencie ds. Zdrowia i Opieki Społecznej. Chociaż nie mówiła długo, była jednoznaczna w swoim przekonaniu, że szczepionki wspomogły walkę z COVID-19.

Była nieugięta twierdząc, że wszystkie szczepionki dostępne w Wielkiej Brytanii są bezpieczne i nazwała teoriami spiskowymi twierdzenia o czerpaniu korzyści finansowych z wprowadzenia tych szczepionek. Oliver przyznaje, że nie jest możliwe, aby obie osoby mówiły o tej samej rzeczywistości, ale było oczywiste, że każda z nich była tak samo oddana swojemu światopoglądowi jak druga. Jego zdaniem z tych dwóch wzajemnie wykluczających się światopoglądów jeden jest „bardzo, bardzo błędny”.