W SKRÓCIE

  • Należy przeprowadzić pilną i natychmiastową analizę czy szczepionki przeciw COVID-19 — których podano ponad 12,7 miliarda dawek — powodują uszkodzenie serca i związane z tym zgony.
  • Wydaje się, że toczy się kampania propagandowa, w której obwinia się inne czynniki za wzrost liczby zawałów serca.
  • Dziennikarz śledczy Corey Lynn zebrał 28 przykładów medialnej propagandy próbującej przypisać wzrost liczby zawałów serca i zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych nienaukowm przyczynom nie wyjaśniającym nagłego wzrostu problemów z sercem, które wystąpiły od czasu wprowadzenia szczepionek przeciwko COVID-19.
  • Jeśli słuchasz tych ekspertów, jesteś zagrożony niezależnie od stanu psychicznego, tego gdzie mieszkasz, w jakim jesteś wieku i jaki masz poziom aktywności fizycznej.
  • Według Lynn, „tak zwani „eksperci” i media tuszują zdarzenia niepożądane i zgony spowodowane przez szczepionki przeciw COVID - 19”.

Według dr. Mercoli

Od czasu wprowadzenia szczepionek przeciwko COVID-19 odnotowano niepokojący wzrost liczby zawałów serca i innych problemów z sercem, szczególnie u młodych, zdrowych osób — osób spoza grupy ryzyka zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Powinno to skłonić środowisko medyczne do pilnej i natychmiastowej analizy, czy szczepionki przeciwko COVID-19 — których podano ponad 12,7 miliarda dawek — powodują uszkodzenie serca i związane z tym zgony. Również media powinny zwrócić uwagę na ten problem, aby edukować społeczeństwo i szybko podjąć działania ze strony agencji regulacyjnych.

Wydaje się, że obecnie toczy się kampania propagandowa, w której obwinia się inne czynniki za wzrost liczby zawałów serca. Jednak jak zobaczysz niektóre z tych wymyślonych „ryzyk zawału serca”, zrozumiesz jak bardzo jest to absurdalne.

Ironią jest również to, że badania wykazujące związek między szczepieniami przeciw COVID-19 a zawałami serca są określane jako dezinformacja, a te naciągane skojarzenia, które naprawdę nie mają poparcia naukowego, są promowane i nagłaśniane.

Badania wskazują, że szczepionki przeciw COVID-19 wywołują problemy z sercem

Jedno z najbardziej odkrywczych badań pochodzi z Izraela, gdzie liczba wezwań krajowych służb ratownictwa medycznego (EMS) do przypadków zatrzymania krążenia i ostrego zespołu wieńcowego wzrosła o ponad 25% wśród osób w wieku od 16 do 39 lat od stycznia do maja 2021 r. w porównaniu do tego samego okresu w 2019 i 2020 r.

Obydwa czynniki - infekcja COVID-19 i szczepienia przeciwko COVID-19 - były związane ze zwiększonym ryzykiem sercowo-naczyniowym, ale tylko w przypadku szczepionek przeciw COVID-19 związek był statystycznie istotny:

„Istnieje solidny i statystycznie istotny związek między tygodniową liczbą wezwań CA i ACS a częstością podania pierwszej i drugiej dawki szczepionki prfzeciw COVID-19 w tej grupie wiekowej. Jednocześnie nie zaobserwowano statystycznie istotnego związku między wskaźnikami zakażeń COVID-19 a liczbą zgłoszeń CA i ACSS.
Wyniki te… znajdują odzwierciedlenie w raporcie o zwiększonej liczbie wizyt na oddziałach ratunkowych z dolegliwościami sercowo-naczyniowymi podczas wprowadzania szczepień w Niemczech, a także o zwiększonej liczbie wezwań EMS w przypadku incydentów sercowo-naczyniowych w Szkocji”.

Pojawia się również coraz więcej doniesień o elitarnych sportowcach, którzy doznali druzgocących obrażeń po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID-19. Po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki firmy Pfizer, Florian Dagoury - rekordzista świata w freedivingu z statycznym wstrzymaniem oddechu - doświadczył przyspieszonego bicia serca i zmniejszenia zdolności do wstrzymywania oddechu.

Kardiolog zdiagnozował u niego zapalenie mięśnia sercowego oraz zapalenie osierdzia, czyli zapalenie zewnętrznej wyściółki serca. Oba są uznanymi działaniami niepożądanymi związanymi ze szczepieniami. W innym przykładzie, wcześniej zdrowa 36-letnia matka dwójki dzieci zmarła 11 dni po otrzymaniu szczepionki Pfizer przeciwko COVID-19; uznano, że jej śmierć była spowodowana zapaleniem mięśnia sercowego spowodowanym szczepieniem.

Dr Neil Singh Dhalla, dyrektor generalny dużej kliniki, zmarł na zawał serca cztery dni po tym, jak otrzymał dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19. Sekcja zwłok wykazała zapalenie mięśnia sercowego. Miał zaledwie 48 lat i nigdy w życiu nie miał problemów z sercem.

Badanie przeprowadzone w Tajlandii ujawniło również „objawy sercowo-naczyniowe”, w tym szybkie bicie serca (tachykardię), kołatanie serca i zapalenie mięśnia sercowego u 29,24% nastolatków, którzy otrzymali szczepionkę mRNA przeciw COVID-19.

28 absurdalnych przyczyn zawału serca promowanych przez pseudoekspertów

Jak zauważył dziennikarz śledczy Corey Lynn:

„Według „ekspertów” i ich sojuszników w mediach, niedawny wzrost liczby zawałów serca musi być spowodowany innymi przyczynami niż szczepienia przeciwko COVID-19. Celem tych tak zwanych „ekspertów” jest znalezienie wymówek i potencjalnych przyczyn wzrostu liczby śmiertelnych chorób serca, aby odsunąć uwagę od szczepień przeciw COVID-19”.

Lynn zebrał 28 przykładów z mediów łączących zawały serca z nienaukowymi przyczynami, które nie wyjaśniają nagłego wzrostu problemów z sercem, które wystąpiły od czasu masowego podawania szczepionek przeciwko COVID-19. Jeśli słuchasz tych ekspertów, jesteś zagrożony niezależnie od stanu psychicznego, tego gdzie mieszkasz, w jakim jesteś wieku i jaki masz poziom aktywności fizycznej.

Gorąco na zewnątrz? Zimno na zewnątrz? Wilgotno? Jesteś w grupie ryzyka

„Upały, zimno, burze słoneczne, czas letni… to nie ma znaczenia” — mówi Lynn. „W każdym sezonie istnieje powód wzrostu liczby ofiar śmiertelnych (oczywiście poza szczepieniami przeciwko COVID-19!).”

1. Ekstremalne fale upałów — Rosnące temperatury prowadzące do ekstremalnych fal upałów obwiniano za wpływ na zdrowie serca, zwłaszcza wśród osób pochodzenia afroamerykańskiego.

2. Nowa „wysoce reaktywna” substancja chemiczna w atmosferze — Trójtlenki, mają trzy atomy tlenu i podobno przenikają unoszące się w powietrzu cząsteczki zwane aerozolami, które mogą wywoływać choroby serca. „Łatwo sobie wyobrazić, że w aerozolach tworzą się nowe substancje, które są szkodliwe przy wdychaniu” – powiedział Daily Mail profesor Henrik Grum Kjærgaard z wydziału chemii Uniwersytetu w Kopenhadze.

3. Nieco cieplejsze noce — Jeśli temperatura wzrośnie o 1 stopień Celsjusza, ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia wzrasta o 3,1% u mężczyzn w wieku od 60 do 64 lat, „ale nie u mężczyzn i kobiet w innych grupach wiekowych”.

4. Wilgotność powietrza — Profesor James Spratt - konsultant kardiolog z London Bridge Hospital - powiedział Express.co.us: „Ciepłe wilgotne powietrze można traktować jako stres dla serca. O ile krótka ekspozycja na ciepłe i wilgotne powietrze, na przykład w saunie, może być korzystna, o tyle długotrwała może być szkodliwa. Ciało ciężko pracuje, aby utrzymać stałą temperaturę ciała, głównie poprzez kierowanie krwi z narządów wewnętrznych do skóry”.

5. Zimna pogoda — Jeśli na zewnątrz jest chłodno, prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów krwi i zawałów serca jest większe.

6. Odgarnianie śniegu — Według Krajowej Rady Bezpieczeństwa około 100 osób umiera każdego roku z powodu odśnieżania, ponieważ ta wyczerpująca aktywność zwiększa ryzyko zawału serca lub zatrzymania akcji serca.

7. Burze słoneczne — Burze słoneczne powodują do 5500 zgonów związanych z chorobami sercowo-naczyniowymi w Stanach Zjednoczonych. Te zdarzenia mają miejsce co 11 lat, z powodu zakłóceń w ziemskim polu magnetycznym.

8. Czas letni — Uważa się również, że przejście na czas letni zagraża zdrowiu serca. „Tak naprawdę nie znamy konkretnego powodu wzrostu zachorowań na choroby serca i udary mózgu podczas zmiany czasu na letni, ale prawdopodobnie ma to coś wspólnego z zakłóceniem wewnętrznego zegara biologicznego organizmu, czyli jego rytmu dobowego” – powiedział Donald M. Lloyd-Jones, prezes American Heart Association w wywiadzie dla Toronto Sun.

9. „Sezon udarowy” — Dr Raj Bhardwaj uważą, że nie wiedział o tym aż do 2022 roku, ale „okazuje się”, że około trzech do czterech tygodni po sezonie grypowym jest sezon udarowy. „Dobrą wiadomością” — mówi — „jest to, że szczepionka przeciw grypie zmniejsza ryzyko udaru mózgu”. „Czy wiesz, że istnieje „sezon udarowy”? Cóż, tak mówią „eksperci”, więc to musi być prawda” — mówi Lynn.

Wysoki, zdrowy i aktywny fizycznie? Ironicznie, jesteś w grupie ryzyka

Ten następny zestaw podkreśla również, że bez względu na wiek i aktualne samopoczucie i stan zdrowia, ryzyko zawału serca może wzrosnąć. Lynn mówi:

„Niezależnie od wieku, poziomu aktywności fizycznej lub stanu psychocznego, dla każdego jest wymówka! Młodzi, starzy, wysocy, zdrowi, chorzy, aktywni, szczęśliwi, samotni, zestresowani — zdaniem „ekspertów” „cichy zabójca” może zaatakować każdego. Zdecydowanie NIE pytaj „Co łączy te różnorodne grupy?” (Okazuje się, że nawet sarkazm zwiększa ryzyko. Jeśli tak jest, lepiej szybko udam się do lekarza!)”

10. Wiek nastoletni — Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca nastolatkom poddanie się badaniu przesiewowemu pod kątem ryzyka zawału serca, ponieważ „każdy nastolatek może mieć zawał serca”.

11. Sprawne i zdrowe młode kobiety — Spontaniczne rozwarstwienie tętnicy wieńcowej (SCAD) może spowodować zawał serca u zdrowych kobiet w wieku 22 lat.

12. Samotne starsze kobiety — Osoby społecznie odizolowane lub samotne, w wieku od 65 do 99 lat, są bardziej narażone na zawał serca.

13. Wysocy ludzie — Wysokie osoby są bardziej narażone na choroby serca, nerwów i skóry.

14. Infekcja COVID-19 — Gwałtowny wzrost liczby zakażeń COVID-19 wiąże się ze wzrostem liczby zawałów serca, zwłaszcza wśród osób w wieku od 25 do 44 lat.

15. Aktywność fizyczna — Wysoki poziom aktywności fizycznej może zwiększać ryzyko zawału serca, przyspieszając gromadzenie się blaszki miażdżycowej w tętnicach wieńcowych.

16. Radosne wydarzenia — Przyjęcie urodzinowe? Ślub? Narodziny wnuka? Te radosne wydarzenia zwiększają ryzyko zawału serca. Nazywa się to „syndromem szczęśliwego serca”.

17. Stres związany z pandemią — Stres związany z pandemią może być przyczyną niedawnego wzrostu liczby zawałów serca.

18. Wzrost rachunków za energię — Wzrost rachunków za gaz i prąd może zwiększyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

19. Opóźniony lot — Opóźnienia lotów i problemy ze zwrotem pieniędzy zwiększają ryzyko „cichych zabójców”, takich jak choroby serca.

20. Sarkazm — Osoby sarkastyczne są bardziej narażone na zawał serca.

Prysznic? Ogród? Gry wideo? Wszystko zwiększa ryzyko

Od jedzenia jajek po pomijanie śniadań – oba nawyki prawdopodobnie poprawiające zdrowie – po zajmowanie się ogrodnictwem, sianie paniki przez media sprawia, że wydaje się, iż nic nie jest bezpieczne. Lynn zauważa:

„Mieszkasz w hałaśliwej okolicy? Zgadnij co? Możesz być zagrożony! Zasypiasz przy włączonym telewizorze? Zgadłeś. Jesteś zagrożony! Nie oglądaj ekscytującego filmu. Możesz być zagrożony! Zapomnij o przeglądaniu mediów społecznościowych, graniu w gry wideo czy  o uprawianiu sportu Jeśli myślałeś, że ogrodnictwo jest bezpieczne, myliłeś się!”

21. Mieszkanie pod trasą lotów — Jeśli mieszkasz pod trasą lotów, hałas samolotów może zwiększać ryzyko zawału serca nawet o 72%.

22. Oglądanie ekscytującego filmu — Mężczyzna, który zmarł podczas oglądania filmu Avatar 2, podobno doznał „zawału serca wywołanego ekscytacją”.

23. Dezinformacja antyszczepionkowa — Jeśli ktoś przeczyta „dezinformujące treści głoszone przez ruch antyszczepionkowy”, a następnie zaszczepi się, stres psychiczny tym spowodowany może doprowadzić do zwężenia żył, tętnic i naczyń, co z kolei powoduje wszystkie działania niepożądane szczepienia przeciw COVID-19, o których słyszymy. Tak twierdzi Raymond Palmer z Full Spectrum Biologics, który napisał:

„Ten mechanizm biologiczny (zwężenie żył, tętnic i naczyń pod wpływem stresu psychicznego) jest najbardziej prawdopodobną przyczyną występowania zakrzepów krwi, udarów mózgu, zawałów serca, zawrotów głowy, omdleń, niewyraźnego widzenia, utraty węchu i smaku, które mogą wystąpić wkrótce po podaniu szczepionki przeciw COVID-19.
Skrajny stres psychiczny pacjenta można najprawdopodobniej przypisać sianiu strachu i taktyce zastraszania stosowanych przez różne grupy przeciwne szczepieniom”.

24. Gry wideo — Granie w gry wideo może wywoływać rzadko występujące zawały serca u dzieci.

25. Zimne prysznice — Może to wywołać zawał serca lub zaburzenia rytmu serca poprzez wstrząs naczyń krwionośnych.

26. Prace ogrodowe — Nawet nie myśl o próbie wyhodowania własnej zdrowej żywności. Zanieczyszczenia w glebie mogą „mieć szkodliwy wpływ na układ sercowo-naczyniowy” i zwiększać ryzyko chorób serca.

27. Jajka — Cholina zawarta w jajach może zwiększać prawdopodobieństwo krzepnięcia krwi, co prowadzi do zwiększonego ryzyka zakrzepów krwi.

28. Pomijanie śniadania — Osoby pomijające śniadanie mają o 32% wyższe ryzyko śmierci z jakiejkolwiek przyczyny oraz o 21% wyższe ryzyko zawału serca,

Chociaż niektóre z tych badań mogą w niektórych przypadkach podkreślać uzasadnione ryzyko, ciekawe jest, że niejednoznaczne czynniki, takie jak oglądanie ekscytującego filmu i ogrodnictwo, zyskują czas antenowy, podczas gdy zdarzenia niepożądane naukowo powiązane ze szczepionkami przeciw COVID-19 nie są omawiane.

Według Lynn: „Tak zwani„ eksperci” i ich przyjaciele w mediach tuszują zdarzenia niepożądane i zgony spowodowane szczepieniami przeciwko COVID-19 wyolbrzymiając znaczenie innych potencjalnych czynników”.